PPF- Paint Protection Film, po „Naszemu” bezbarwna folia zabezpieczająca lakier. Często pada pytanie: „Skoro ta powłoka zabezpiecza lakier to po co mi jeszcze folia?”

Zasadnicze różnice miedzy foliami, a powłokami przedstawimy w poniższej tabeli.

CechaPowłokiFolie
Grubośćdo 2 mikronównie mniej niż 140 mikronów
Ochrona przed odpryskaminietak
Ochrona przed zarysowaniami głębokiminietak
Właściwości samoregeneracjiniektórewiększość
Ochrona lakieru przed obcierkami parkingowyminietak
Gwarancjanawet dożywotniazalecana wymiana co 7- 10 lat
Czy zmieni lakier wizualnie? nienie
Czy jest widoczna  na powierzchni lakieru?nieprawie nie
Czy z biegiem lat zacznie być widoczna?nieprawidłowo zainstalowana nie powinna

 

Wnioskiem z powyższej tabeli jest jednoznaczne stwierdzenie, że folie są jedyną formą skutecznego zabezpieczenia lakieru przed uciążliwymi odpryskami oraz działalnością wandali ulicznych, którym przyjemność sprawiłby przejazd przez cały bok auta kluczem bądź gwoździem.

Co za tym idzie, można pokusić się o stwierdzenie, że jeśli często i dużo podróżujesz po drogach z większymi prędkościami, nie garażujesz auta i zdążają się Tobie „przygody parkingowe” to folia jest produktem dedykowanym właśnie Tobie! W dodatku mikrorysy „zaleją” się pod wpływem temperatury dzięki właściwościom samoregeneracji folii, co sprawi że Twoje auto będzie zawsze w idealnym stanie.

Jeśli natomiast jeździsz głównie po mieście, garażujesz auto, a zależy Tobie na ochronie lakieru przed powstawaniem uporczywych mikrorys oraz zmatowień lakieru i chcesz z łatwością i przyjemnością myć swój pojazd to nie zastanawiaj się dłużej- powłoka ceramiczna będzie dla Ciebie idealnym wyborem!

Cechy z powyższej tabeli po krótce rozwiniemy i opiszemy w kolejnym wpisie, do lektury którego już dzisiaj zapraszamy- CZEŚĆ!