Bardzo często Nasi Klienci sami przyznają, że gubią się w tym nazewnictwie i w konsekwencji dokonują wyborów które nie są w pełni świadome. No to w końcu o co chodzi z tymi nazwami?

Powłoka kwarcowa– nazwa ta wywodzi się od jej głównego składnika, mianowicie tlenku krzemu (SiO2). To właśnie tlenek krzemu, a właściwie jego zawartość w produkcie stanowi o jakości produktu oraz o charakterystyce i sile jego właściwości hydrofobowych (odpychanie kropel wody).

Teraz UWAGA! Głównym składnikiem wielu znanych powłok ceramicznych jest nie co innego, jak właśnie TLENEK KRZEMU, czyli Nasz dobrze znany SiO2! Po co w takim razie różne nazwy? Dlaczego powłoka ceramiczna jest droższa i ma wiekszą żywotność? Jak to jest, że jedna powłoka wytrzyma rok, a inna 5 lat?

Nazwa powłok ceramicznych nie jest tożsama z tym, że jednym z ich składników jest pokruszona chińska porcelana! Nazwa ta powstała dla celów marketingowych, aby odróżnić stare poczciwe powłoki kwarcowe od czegoś nowego, czegoś lepszego i czegoś trwalszego. Od zawsze powłoki kwarcowe były to produkty, które aplikowało się na lakier albo w postaci jednej warstwy, albo kilku warstw tego samego produktu. Były one niewiele trwalsze od wosków syntetycznych. Powłoki ceramiczne zgłaszają jednak do historii auto detailingu nowość w postaci zazwyczaj dwóch produktów, których to mieszanka związana z lakierem tworzy ochronny pancerz długo chroniący lakier zabezpieczanego pojazdu. Krótko mówiąc, producenci aby odróżnić powłoki kwarcowe od „tych nowych”, nazwali te drugie powłokami ceramicznymi. Dodatkowo powłoki ceramiczne, jako że są zazwyczaj dwuskładnikowe dają producentom możliwość wzbogacania jednego z ich składników o związki które wpływają na ostateczne cechy powłoki. I tak na przykład Nasza topowa powłoka ceramiczna Gyeon MOHS+ jest produktem dwuskładnikowym z genialnym produktem bazowym w postaci Gyeon Q2 BASE oraz wierzchnim produktem (Top Coat’em) z domieszką fluorków w postaci Gyeon Q2 Phobic. Zawarte w komponencie Phobic związki chemiczne utrwalają właściwości produktu bazowego oraz wzmacniają całość umożliwiając powłoce skuteczną ochronę lakieru przez 5 lat, bądź DOŻYWOTNIO!

 

Pojawia się zatem pytanie czy to przypadkiem nie jakiś bajer? Otóż ABSOLUTNIE NIE!!! Powłoki ceramiczne naprawdę działają! Pojawia się tu kolejne pytanie czy warto to w ogóle robić? Otóż BEZWGLĘDNIE TAK!!! Na powyższe pytania postaramy się odpowiedzieć w kolejnym wpisie na Naszym blogu! Spodziewajcie się także odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące cech powłok ceramicznych.

Słyszymy się niebawem- CZEŚĆ!